kosiarka OleoMac G48TK Comfort Plus
  • kosiarka OleoMac G48TK Comfort Plus

Kosiarka spalinowa Oleo-Mac G48TK Comfort Plus

1 119,00 zł
Brutto

Kosiarka G48TK Comfort Plus przeznaczona dla użytkowników prywatnych pracujących na dużych powierzchniach, posiada ergonomiczne uchwyty poprawiające jakość pracy.

Silnik: EMAK K 600 OHV
Szerokość cięcia: 46 cm
Obudowa: stal
Napęd: tylne koła
Poj. kosza: 70 L
Wysokość cięcia: 28-75 mm

Ilość

 

 

 

Dane techniczne:
- Silnik: EMAK K 600 OHV
- Poj. silnika: 140 cm?
- Szerokość cięcia: 46 cm
- Obudowa: stal
- Napęd: tylne koła
- Poj. kosza: 60 L
- Kosz: tworzywo / materiał
- Regulacja cięcia: centralna
- Koła: łożyska kulkowe
- Wysokość cięcia: 28-75 mm
- Mielenie: opcjonalnie
- Ciężar: 30 Kg.

Dodatkowe informacje:

  • Jest wyposażona w koła na łożyskach, które gwarantują płynność jazdy urządzenia (w linii G 44 koła przednie osadzone są na tulejach).
  • Regulacja wysokości cięcia jest niezależna i może być regulowana na każdym kole w zakresie 4 pozycji.
  • Wszystkie modele wyposażone są seryjnie w noże do rozdrabniania, które pozwalają na rozdrobnienie trawy, dzięki czemu mieści się ona znacznie lepiej wewnątrz kosza na trawę o pojemności 60 litrów.
  • Zaślepka zamykająca wylot i przekształcająca urządzenie do pracy całkowicie w trybie rozdrabniania jest dostępna jako opcja w modelach G 48 i G 53.
  • Dzięki temu systemowi, trawa jest kilkakrotnie cięta na drobne części i równomiernie rozrzucana na trawniku.
  • Po rozłożeniu, trawa stanowi naturalny nawóz dostarczający substancji organicznych koniecznych do wzrostu trawy.

Silniki Emak  są nowością, na którą warto zwrócić szczególną uwagę.
Zarówno silniki o pojemności 140 cm3 jak 196 cm3 to mocne jednostki górnozaworowe  (serii K500, K600, K700, K800), co oznacza nie tylko oszczędności w spalaniu paliwa, ale także mniejszy poziom wibracji i hałasu. Inne istotne elementy konstrukcji silnika to kulkowe łożysko wału korbowego oraz żeliwna tuleja cylindra, co bezpośrednio przekłada się na zwiększoną żywotność silnika i stanowi istotny wyróżnik silników Emak w stosunku do konkurencji. Konstrukcja silnika posiada również ciekawe rozwiązania zwiększające ergonomię i komfort pracy operatora dzięki takim elementom jak: duży tłumik, automatyczny dekompresor, podwójny system filtracji powietrza.
Dlaczego silniki EMAK są wyjątkowe:
* Silnik górno-zaworowy OHV (Over Head Valve) t
o mniejszy poziom wibracji i hałasu, jednocześnie przy lepszych osiągach i momencie obrotowym. Nawet o 30% mniejsze spalanie w stosunku do silników z bocznymi zaworami.
* Automatyczny system dekompresyjny
to działające automatycznie zawory, które w momencie rozruchu łączą komorę spalania z atmosferą. Dekompresja zmniejsza ciśnienie sprężania, a co za tym idzie również siłę, z jaką operator musi ciągnąć za linkę rozrusznika. Po uruchomieniu silnika wyłączenie dekompresora następuje automatycznie w wyniku zmiany ciśnienia w cylindrze.
* Podwójne kulkowe łożyska wału korbowego zdecydowanie obniżają tarcie w pracy korbowodu, co bezpośrednio przekłada się na zwiększoną żywotność i trwałość całego silnika. Konstrukcyjnie krótszy wał korbowy (jego część poza miską olejową) to mniejsze ryzyko uszkodzenia podczas uderzenia noża o ewentualnie napotkane kamienie.
* Żeliwna tuleja cylindra to następny, istotny krok, w kierunku zwiększenia żywotności silnika. Zastąpiono powszechnie stosowane w tej grupie silników aluminium trwalszym stopem żeliwa.
NOWOCZESNE SILNIKI EMAK SĄ OBJĘTE 3 LETNIĄ GWARANCJĄ !!!*
*(warunkiem są coroczne przeglądy w Autoryzowanym Serwisie).

 

Wyposażenie:

  • instrukcja obsługi

 

Gwarancja 36 miesięcy przy zakupie konsumenckim.
Gwarancja 12 miesięcy przy zakupie na firmę.

Oleo-Mac
G48TK Comfort Plus

Zobacz także